Menu
DS nyheder 29. april kl. 15:08
Optakt: Topholdet gæster Gillested Park Danmarksseriens duks fra FC Sydvest gæster lørdag B1909, som endelig er tilbage på sporet, efter sejren i Varde.
DS nyheder
Against all odds i Varde!
DS nyheder
B1909 kom sig aldrig over chokstart
DS nyheder
Optakt: Nu skal vi igang!
DS nyheder
Nederlag i Paarup Parken

Hovedsponsorer

Forårets hjemmekampe
April 2016
23.
lørdag
11.00
B 1909
5 - 2
Herrer
U12
U12 drenge B (2004) 8M - Forår 2016 • Pulje 1
B.1909s anlæg
Faldsled/TIF Faaborg/FBIF
B.1909s anlæg
30.
lørdag
15.00
B 1909
1 - 3
Herrer
Senior
Herre-DS • Pulje 2
B.1909s anlæg
FC Sydvest 05 Tønder
B.1909s anlæg
Maj 2016
3.
tirsdag
19.00
B.1909
1 - 8
Herrer
Senior
Herre S2, 2015/2016 • Pulje 2
B.1909s anlæg
Marienlyst
B.1909s anlæg
3.
tirsdag
19.00
FIF/B1909
0 - 1
Herrer
U17
U17 drenge M (1999) - Forår 2016 • Pulje 1
B.1909s anlæg
Oure Fodbold Akademi (2)
B.1909s anlæg
11.
onsdag
18.00
B 1909
IT
Herrer
U12
U12 drenge B (2004) 8M - Forår 2016 • Pulje 1
B.1909s anlæg
Ikke tildelt
Tommerup BK
IT
B.1909s anlæg
Ikke tildelt
14.
lørdag
15.00
B 1909
Omkl. 6
Herrer
Senior
Herre-DS • Pulje 2
B.1909s anlæg
Opvisningsbane
KFUM BK, Roskilde
Omkl. 1
B.1909s anlæg
Opvisningsbane
18.
onsdag
18.45
B 1909
IT
Herrer
U12
U12 drenge B (2004) 8M - Forår 2016 • Pulje 1
B.1909s anlæg
Ikke tildelt
Nr. Lyndelse / Søby F.C.
IT
B.1909s anlæg
Ikke tildelt
20.
fredag
18.45
B.1909
Omkl. 5
Herrer
Senior
Herre S2, 2015/2016 • Pulje 2
B.1909s anlæg
Bane 1
Birkende BK
Omkl. 2
B.1909s anlæg
Bane 1
22.
søndag
11.00
FIF/B1909
Omkl. 2
Herrer
U17
U17 drenge M (1999) - Forår 2016 • Pulje 1
B.1909s anlæg
Bane 1
Dalum IF
Omkl. 1
B.1909s anlæg
Bane 1
22.
søndag
11.00
B 1909
Herrer
U13
U13 drenge A (2003) 8M - Forår 2016 • Pulje 3
B.1909s anlæg
OB
B.1909s anlæg
24.
tirsdag
18.30
B 1909
Herrer
Senior
DBU Pokalen 2016 • Pulje 1
B.1909s anlæg
Tarup/Paarup IF
B.1909s anlæg
28.
lørdag
11.00
B 1909
IT
Herrer
U12
U12 drenge B (2004) 8M - Forår 2016 • Pulje 1
B.1909s anlæg
Ikke tildelt
Strib IF
IT
B.1909s anlæg
Ikke tildelt
28.
lørdag
15.00
B 1909
Omkl. 6
Herrer
Senior
Herre-DS • Pulje 2
B.1909s anlæg
Opvisningsbane
Marstal/Rise
Omkl. 1
B.1909s anlæg
Opvisningsbane
29.
søndag
13.00
FIF/B1909
Omkl. 2
Herrer
U17
U17 drenge M (1999) - Forår 2016 • Pulje 1
B.1909s anlæg
Bane 1
Kerteminde BK
Omkl. 1
B.1909s anlæg
Bane 1
Juni 2016
3.
fredag
18.45
B.1909
Omkl. 5
Herrer
Senior
Herre S2, 2015/2016 • Pulje 2
B.1909s anlæg
Bane 1
Posten
Omkl. 2
B.1909s anlæg
Bane 1
5.
søndag
11.00
B 1909
IT
Herrer
U13
U13 drenge A (2003) 8M - Forår 2016 • Pulje 3
B.1909s anlæg
Ikke tildelt
Fraugde G & IF
IT
B.1909s anlæg
Ikke tildelt
11.
lørdag
11.00
B 1909
IT
Herrer
U12
U12 drenge B (2004) 8M - Forår 2016 • Pulje 1
B.1909s anlæg
Ikke tildelt
Nr. Aaby IK
IT
B.1909s anlæg
Ikke tildelt
11.
lørdag
15.00
B 1909
Omkl. 6
Herrer
Senior
Herre-DS • Pulje 2
B.1909s anlæg
Opvisningsbane
FC Sønderborg
Omkl. 1
B.1909s anlæg
Opvisningsbane
12.
søndag
13.00
FIF/B1909
Omkl. 2
Herrer
U17
U17 drenge M (1999) - Forår 2016 • Pulje 1
B.1909s anlæg
Bane 1
FC Nordfyn
Omkl. 1
B.1909s anlæg
Bane 1
18.
lørdag
11.30
B.1909
Herrer
U11
U11 drenge (2005) 8M B (let øvede), forår 2016 • Pulje 3
B.1909s anlæg
Tarup/Paarup IF
B.1909s anlæg
18.
lørdag
13.00
B 1909 (1)
Herrer
U9
U9 drenge (2007) 5M B (let øvede), forår 2016 • Pulje 5
B.1909s anlæg
KFUM.s BK (1)
B.1909s anlæg
18.
lørdag
13.00
B 1909 (2)
Herrer
U9
U9 drenge (2007) 5M B (let øvede), forår 2016 • Pulje 6
B.1909s anlæg
Nyborg G & IF (2)
B.1909s anlæg
18.
lørdag
13.45
B 1909 (1)
Herrer
U9
U9 drenge (2007) 5M B (let øvede), forår 2016 • Pulje 5
B.1909s anlæg
ØB
B.1909s anlæg
18.
lørdag
13.45
B 1909 (2)
Herrer
U9
U9 drenge (2007) 5M B (let øvede), forår 2016 • Pulje 6
B.1909s anlæg
Sanderum BK
B.1909s anlæg
18.
lørdag
15.00
B.1909
Omkl. 5
Herrer
Senior
Herre S2, 2015/2016 • Pulje 2
B.1909s anlæg
Bane 1
Langeskov IF
Omkl. 2
B.1909s anlæg
Bane 1
19.
søndag
11.00
B 1909
IT
Herrer
U13
U13 drenge A (2003) 8M - Forår 2016 • Pulje 3
B.1909s anlæg
Ikke tildelt
Langeskov IF
IT
B.1909s anlæg
Ikke tildelt
19.
søndag
14.30
B 1909
Herrer
U8
U8 drenge (2008) 5M D (nybegyndere), forår 2016 • Pulje 3
B.1909s anlæg
Nyborg G & IF
B.1909s anlæg
19.
søndag
15.00
B 1909
Herrer
U8
U8 drenge (2008) 5M D (nybegyndere), forår 2016 • Pulje 3
B.1909s anlæg
Dalum IF
B.1909s anlæg

KampprogramHerre-DS • Pulje 2

August 2015

B 1909
2 - 1
Hjemme
B.1909s anlæg

Tarup-Paarup

Tuse IF
3 - 1
Ude
Tusehallen

B 1909

B 1909
2 - 0
livescore
Hjemme
B.1909s anlæg

Taastrup FC

Greve
3 - 1
Ude
Greve Idræts Center

B 1909
September 2015

B 1909
0 - 1
Hjemme
B.1909s anlæg

Varde

FC Sydvest 05 Tønder
1 - 2
Ude
BankParken Tønder

B 1909

B 1909
1 - 0
Hjemme
B.1909s anlæg

Rishøj Boldklub

KFUM BK, Roskilde
2 - 0
livescore
Ude
Lillevang Idrætscenter

B 1909
Oktober 2015

B 1909
1 - 1
Hjemme
B.1909s anlæg

Kolding B

Marstal/Rise
1 - 1
Ude
Marstal Stadion

B 1909

B 1909
3 - 2
Hjemme
B.1909s anlæg

Kalundborg GB

FC Sønderborg
2 - 1
Ude
Alsie Express Park

B 1909

B 1909
1 - 0
Hjemme
B.1909s anlæg

Oure Fodbold Akademi
Marts 2016

Tarup-Paarup
2 - 1
Ude
Home Tarup Park

B 1909
April 2016

B 1909
0 - 2
livescore
Hjemme
B.1909s anlæg

Tuse IF

Taastrup FC
3 - 0
livescore
Ude
Tåstrup Idrætspark

B 1909

B 1909
0 - 3
Hjemme
B.1909s anlæg

Greve

Varde
1 - 2
livescore
Ude
Sydbank Stadion

B 1909

B 1909
1 - 3
Hjemme
B.1909s anlæg

FC Sydvest 05 Tønder
Maj 2016

Rishøj Boldklub
7. maj
Kl. 15.00
Ude
Rishøj Stadion

B 1909

B 1909
14. maj
Kl. 15.00
Hjemme
B.1909s anlæg

KFUM BK, Roskilde

Kolding B
20. maj
Kl. 19.00
Ude
Mosevej Sportsplads

B 1909

B 1909
28. maj
Kl. 15.00
Hjemme
B.1909s anlæg

Marstal/Rise
Juni 2016

Kalundborg GB
3. jun
Kl. 19.00
Ude
Munkesø Stadion

B 1909

B 1909
11. jun
Kl. 15.00
Hjemme
B.1909s anlæg

FC Sønderborg

Oure Fodbold Akademi
18. jun
Kl. 15.00
Ude
Oure Idrætsskole

B 1909

Stilling Herre-DS • Pulje 2

Pos. Hold Kampe V U T Point
1 FC Sydvest 05 Tønder 19 15 1 3 46
2 Greve 19 13 3 3 42
3 KFUM BK, Roskilde 19 13 1 5 40
4 Kolding B 19 8 5 6 29
5 Tarup-Paarup 19 8 3 8 27
6 FC Sønderborg 19 8 3 8 27
7 Varde 19 9 0 10 27
8 Kalundborg GB 19 8 1 10 25
9 Taastrup FC 19 7 2 10 23
10 B 1909 19 7 2 10 23
11 Rishøj Boldklub 19 6 3 10 21
12 Tuse IF 19 6 2 11 20
13 Oure Fodbold Akademi 19 6 1 12 19
14 Marstal/Rise 19 3 5 11 14

facebook