Menu
AS nyheder 22. august kl. 22:19
Optakt: På jagt efter førstepladsen Sejr tirsdag kan sende B1909 til tops
AS nyheder
Optakt: På jagt efter førstepladsen
AS nyheder
Aarup-kampen flyttet
AS nyheder
Endnu en rød sejr
AS nyheder
Optakt: Optimismen bobler i Mosen

Hovedsponsorer

Forårets hjemmekampe
April 2016
23.
lørdag
11.00
B 1909
5 - 2
Herrer
U12
U12 drenge B (2004) 8M - Forår 2016 • Pulje 1
B.1909s anlæg
Faldsled/TIF Faaborg/FBIF
B.1909s anlæg
30.
lørdag
15.00
B 1909
1 - 3
Herrer
Senior
Herre-DS • Pulje 2
B.1909s anlæg
FC Sydvest 05 Tønder
B.1909s anlæg
Maj 2016
3.
tirsdag
19.00
B.1909
livescore
1 - 8
Herrer
Senior
Herre S2, 2015/2016 • Pulje 2
B.1909s anlæg
Marienlyst
B.1909s anlæg
3.
tirsdag
19.00
FIF/B1909
0 - 1
Herrer
U17
U17 drenge M (1999) - Forår 2016 • Pulje 1
B.1909s anlæg
Oure Fodbold Akademi (2)
B.1909s anlæg
14.
lørdag
15.00
B 1909
1 - 5
Herrer
Senior
Herre-DS • Pulje 2
B.1909s anlæg
Opvisningsbane
KFUM BK, Roskilde
B.1909s anlæg
Opvisningsbane
18.
onsdag
18.45
B 1909
4 - 3
Herrer
U12
U12 drenge B (2004) 8M - Forår 2016 • Pulje 1
B.1909s anlæg
Ikke tildelt
Nr. Lyndelse / Søby F.C.
B.1909s anlæg
Ikke tildelt
20.
fredag
18.45
B.1909
livescore
1 - 2
Herrer
Senior
Herre S2, 2015/2016 • Pulje 2
B.1909s anlæg
Birkende BK
B.1909s anlæg
22.
søndag
11.00
FIF/B1909
livescore
1 - 8
Herrer
U17
U17 drenge M (1999) - Forår 2016 • Pulje 1
B.1909s anlæg
Dalum IF
B.1909s anlæg
22.
søndag
11.00
B 1909
4 - 1
Herrer
U13
U13 drenge A (2003) 8M - Forår 2016 • Pulje 3
B.1909s anlæg
OB
B.1909s anlæg
24.
tirsdag
18.30
B 1909
3 - 2
Herrer
Senior
DBU Pokalen 2016 • Pulje 1
B.1909s anlæg
Tarup/Paarup IF
B.1909s anlæg
25.
onsdag
18.30
B 1909
2 - 9
Herrer
U12
U12 drenge B (2004) 8M - Forår 2016 • Pulje 1
B.1909s anlæg
Tommerup BK
B.1909s anlæg
28.
lørdag
11.00
B 1909
1 - 4
Herrer
U12
U12 drenge B (2004) 8M - Forår 2016 • Pulje 1
B.1909s anlæg
Strib IF
B.1909s anlæg
28.
lørdag
15.00
B 1909
0 - 1
Herrer
Senior
Herre-DS • Pulje 2
B.1909s anlæg
Opvisningsbane
Marstal/Rise
B.1909s anlæg
Opvisningsbane
Juni 2016
3.
fredag
18.45
B.1909
1 - 2
Herrer
Senior
Herre S2, 2015/2016 • Pulje 2
B.1909s anlæg
Bane 1
Posten
B.1909s anlæg
Bane 1
5.
søndag
11.00
B 1909
4 - 2
Herrer
U13
U13 drenge A (2003) 8M - Forår 2016 • Pulje 3
B.1909s anlæg
Ikke tildelt
Fraugde G & IF
B.1909s anlæg
Ikke tildelt
11.
lørdag
11.00
B 1909
3 - 2
Herrer
U12
U12 drenge B (2004) 8M - Forår 2016 • Pulje 1
B.1909s anlæg
Nr. Aaby IK
B.1909s anlæg
11.
lørdag
12.00
B 1909
3 - 2
Herrer
U13
U13 drenge A (2003) 8M - Forår 2016 • Pulje 3
B.1909s anlæg
Bag Hallen
SUB Ullerslev
B.1909s anlæg
Bag Hallen
11.
lørdag
15.00
B 1909
2 - 2
Herrer
Senior
Herre-DS • Pulje 2
B.1909s anlæg
FC Sønderborg
B.1909s anlæg
12.
søndag
13.00
FIF/B1909
1 - 4
Herrer
U17
U17 drenge M (1999) - Forår 2016 • Pulje 1
B.1909s anlæg
FC Nordfyn
B.1909s anlæg
16.
torsdag
18.45
B.1909
2 - 2
Herrer
Senior
Herre S2, 2015/2016 • Pulje 2
B.1909s anlæg
Langeskov IF
B.1909s anlæg
18.
lørdag
11.30
B.1909
Spillet
Herrer
U11
U11 drenge (2005) 8M B (let øvede), forår 2016 • Pulje 3
B.1909s anlæg
Tarup/Paarup IF
B.1909s anlæg
18.
lørdag
13.00
B 1909 (1)
Spillet
Herrer
U9
U9 drenge (2007) 5M B (let øvede), forår 2016 • Pulje 5
B.1909s anlæg
KFUM.s BK (1)
B.1909s anlæg
18.
lørdag
13.00
B 1909 (2)
Spillet
Herrer
U9
U9 drenge (2007) 5M B (let øvede), forår 2016 • Pulje 6
B.1909s anlæg
Nyborg G & IF (2)
B.1909s anlæg
18.
lørdag
13.45
B 1909 (1)
Spillet
Herrer
U9
U9 drenge (2007) 5M B (let øvede), forår 2016 • Pulje 5
B.1909s anlæg
ØB
B.1909s anlæg
18.
lørdag
13.45
B 1909 (2)
Spillet
Herrer
U9
U9 drenge (2007) 5M B (let øvede), forår 2016 • Pulje 6
B.1909s anlæg
Sanderum BK
B.1909s anlæg
19.
søndag
11.00
B 1909
3 - 3
Herrer
U13
U13 drenge A (2003) 8M - Forår 2016 • Pulje 3
B.1909s anlæg
Langeskov IF
B.1909s anlæg
19.
søndag
14.30
B 1909
Spillet
Herrer
U8
U8 drenge (2008) 5M D (nybegyndere), forår 2016 • Pulje 3
B.1909s anlæg
Nyborg G & IF
B.1909s anlæg
19.
søndag
15.00
B 1909
Spillet
Herrer
U8
U8 drenge (2008) 5M D (nybegyndere), forår 2016 • Pulje 3
B.1909s anlæg
Dalum IF
B.1909s anlæg

facebook