Menu

DS nyheder

20. september - 2017 kl. 13:27
Nederlag i Tarup
De røde tabte lokalopgøret hos TPI med 2-1
15. september - 2017 kl. 18:55
Lokalt topbrag venter
B1909 gæster Tarup-Paarup lørdag kl. 13.00
12. september - 2017 kl. 14:42
Regnvejrsdans i Mosen
B1909 besejrede Aarhus Fremad med 3-2 i vådt topopgør
07. september - 2017 kl. 22:10
Optakt: Topbrag med Superliga-skær
B1909 - Aarhus Fremad, lørdag 9/9 2017, kl. 15.00
04. september - 2017 kl. 14:05
Første nederlag i 2017
B1909 tabte fredagens aftenkamp i Kolding med 2-1
31. august - 2017 kl. 20:58
Optakt: Rødt tophold gæster Kolding
Kolding BK - B1909, fredag 1/9 2017, kl. 18.00
26. august - 2017 kl. 18:56
Junior sender B1909 til tops
Den lynhurtige back afgjorde fredagens lokalopgør mod Oure
24. august - 2017 kl. 18:27
Optakt: Skolehold gæster B1909
B1909 - Oure FA, fredag 25/8 '17, kl. 18.30
20. august - 2017 kl. 11:06
Fire perler i nostalgi-brag
Publikum blev forkælet med flotte mål da 09 og 13 spillede 2-2
18. august - 2017 kl. 07:43
B1909 - B1913 er Match of the Week - Livescore og målscorer-spil på vores kamp!
Der kommer ekstra fokus på vores flagskibs kommende kamp. Kampen er nemlig valgt til Match of the Week på fodboldsitet, LigaBold.dk, og den danske bookmaker, Bet25.dk
Nyere
Side 1 af 12
Ældre

KampprogramHerre-DS • Pulje 3

August 2017

Esbjerg fB
0 - 0
livescore
Ude
Esbjerg Idrætspark

B 1909

FC Sønderborg
1 - 4
livescore
Ude
Sønderborg Stadion

B 1909

B 1909
2 - 2
livescore
Hjemme
B.1909s anlæg

B1913

B 1909
1 - 0
livescore
Hjemme
B.1909s anlæg

Oure Fodbold Akademi
September 2017

Kolding B
2 - 1
livescore
Ude
Mosevej Sportsplads

B 1909

B 1909
3 - 2
livescore
Hjemme
B.1909s anlæg

Aarhus Fremad

Tarup-Paarup
2 - 1
livescore
Ude
Home Tarup Park

B 1909

Varde
23. sep
Kl. 15.00
Ude
Sydbank Stadion

B 1909

B 1909
30. sep
Kl. 15.00
Hjemme
B.1909s anlæg

VSK Aarhus
Oktober 2017

B 1909
7. okt
Kl. 15.00
Hjemme
B.1909s anlæg

Esbjerg fB

B 1909
14. okt
Kl. 11.00
Hjemme
B.1909s anlæg

FC Sønderborg

B1913
21. okt
Kl. 13.00
Ude
Campus Road

B 1909

Oure Fodbold Akademi
28. okt
Kl. 13.00
Ude
Oure Idrætsskole

B 1909
November 2017

B 1909
4. nov
Kl. 15.00
Hjemme
B.1909s anlæg

Kolding B
Marts 2018

Aarhus Fremad
24. mar
Kl. 13.30
Ude
Kunstgræsbane Riisvangen

B 1909

B 1909
31. mar
Kl. 15.00
Hjemme
B.1909s anlæg

Tarup-Paarup
April 2018

B 1909
7. apr
Kl. 15.00
Hjemme
B.1909s anlæg

Varde

VSK Aarhus
14. apr
Kl. 15.30
Ude
Vejlby/Risskov Centret

B 1909

Esbjerg fB
21. apr
Kl. 14.00
Ude
Esbjerg Kunstgræsbane

B 1909

B 1909
28. apr
Kl. 15.00
Hjemme
B.1909s anlæg

FC Sønderborg
Maj 2018

B1913
5. maj
Kl. 15.30
Ude
Campus Road

B 1909

B 1909
12. maj
Kl. 15.00
Hjemme
B.1909s anlæg

Oure Fodbold Akademi

Kolding B
18. maj
Kl. 19.00
Ude
Mosevej Sportsplads

B 1909

B 1909
26. maj
Kl. 15.00
Hjemme
B.1909s anlæg

Aarhus Fremad
Juni 2018

Tarup-Paarup
2. jun
Kl. 13.00
Ude
Home Tarup Park

B 1909

Varde
9. jun
Kl. 15.00
Ude
Sydbank Stadion

B 1909

B 1909
16. jun
Kl. 15.30
Hjemme
B.1909s anlæg

VSK Aarhus

StillingHerre-DS • Pulje 3

Pos. Hold Kampe V U T Point
1 Kolding B 8 4 2 2 14
2 Oure Fodbold Akademi 7 4 1 2 13
3 Tarup-Paarup 7 4 1 2 13
4 B 1909 7 3 2 2 11
5 Varde 7 2 4 1 10
6 FC Sønderborg 7 3 1 3 10
7 Aarhus Fremad 7 2 3 2 9
8 B1913 8 2 2 4 8
9 Esbjerg fB 7 1 3 3 6
10 VSK Aarhus 7 0 3 4 3