Menu

DS nyheder

17. juli - 2017 kl. 22:51
Søren Lærche vender hjem til B1909
Midtbaneprofilen skifter fra Marienlyst i 2. division
16. juli - 2017 kl. 19:39
Opstartsprogram for DS-holdet
De røde indleder træningen mandag aften
12. juni - 2017 kl. 08:54
Optakt: Svært kunstgræs venter i Morud
Morud - B1909 tirsdag den 13/6 2017 kl. 19.00
12. juni - 2017 kl. 08:13
Festlig fredag på Fortet
B1909 fejrede oprykningen med 4-1 over Næsby
08. juni - 2017 kl. 14:36
Optakt: Rød festaften på B1909
B1909 - Næsby fredag 9/6 2017 kl. 18.45
07. juni - 2017 kl. 12:50
Vi er tilbage i Danmarksserien!
B1909 vandt fredag 3-1 i Otterup og rykker op i DS
01. juni - 2017 kl. 19:22
Optakt: Topopgør på Nordfyn
Otterup - B1909 fredag 2/6 2017 kl. 19.00
01. juni - 2017 kl. 19:18
Rød storsejr over Årslev
B1909 sejrede med hele 6-0 hjemme på Gillested Park
27. maj - 2017 kl. 12:07
Optakt: Årslev på søndagsvisit
B1909 - Årslev søndag 28/5 2017 kl. 11.00
22. maj - 2017 kl. 23:28
Optakt: Pokalkamp mod OKSerne
B1909 - OKS tirsdag 23/5 kl. 18.30
Nyere
Side 1 af 11
Ældre

KampprogramHerre-DS • Pulje 3

August 2017

Esbjerg fB
5. aug
Kl. 14.00
Ude
Esbjerg Idrætspark

B 1909

FC Sønderborg
12. aug
Kl. 14.00
Ude
Sønderborg Stadion

B 1909

B 1909
18. aug
Kl. 18.30
Hjemme
B.1909s anlæg

B1913

B 1909
25. aug
Kl. 18.30
Hjemme
B.1909s anlæg

Oure Fodbold Akademi
September 2017

Kolding B
1. sep
Kl. 18.30
Ude
Mosevej Sportsplads

B 1909

B 1909
9. sep
Kl. 15.00
Hjemme
B.1909s anlæg

Aarhus Fremad

Tarup-Paarup
16. sep
Kl. 13.00
Ude
Home Tarup Park

B 1909

Varde
23. sep
Kl. 15.00
Ude
Sydbank Stadion

B 1909

B 1909
30. sep
Kl. 15.00
Hjemme
B.1909s anlæg

VSK Aarhus
Oktober 2017

B 1909
7. okt
Kl. 15.00
Hjemme
B.1909s anlæg

Esbjerg fB

B 1909
14. okt
Kl. 15.00
Hjemme
B.1909s anlæg

FC Sønderborg

B1913
21. okt
Kl. 13.00
Ude
Campus Road

B 1909

Oure Fodbold Akademi
28. okt
Kl. 13.00
Ude
Oure Idrætsskole

B 1909
November 2017

B 1909
4. nov
Kl. 15.00
Hjemme
B.1909s anlæg

Kolding B
Marts 2018

Aarhus Fremad
24. mar
Kl. 13.30
Ude
Kunstgræsbane Riisvangen

B 1909

B 1909
31. mar
Kl. 15.00
Hjemme
B.1909s anlæg

Tarup-Paarup
April 2018

B 1909
7. apr
Kl. 15.00
Hjemme
B.1909s anlæg

Varde

VSK Aarhus
14. apr
Kl. 15.30
Ude
Vejlby/Risskov Centret

B 1909

Esbjerg fB
21. apr
Kl. 14.00
Ude
Esbjerg Kunstgræsbane

B 1909

B 1909
28. apr
Kl. 15.00
Hjemme
B.1909s anlæg

FC Sønderborg
Maj 2018

B1913
5. maj
Kl. 15.30
Ude
Campus Road

B 1909

B 1909
12. maj
Kl. 15.00
Hjemme
B.1909s anlæg

Oure Fodbold Akademi

Kolding B
18. maj
Kl. 19.00
Ude
Mosevej Sportsplads

B 1909

B 1909
26. maj
Kl. 15.00
Hjemme
B.1909s anlæg

Aarhus Fremad
Juni 2018

Tarup-Paarup
2. jun
Kl. 13.00
Ude
Home Tarup Park

B 1909

Varde
9. jun
Kl. 15.00
Ude
Sydbank Stadion

B 1909

B 1909
16. jun
Kl. 15.30
Hjemme
B.1909s anlæg

VSK Aarhus

StillingHerre-DS • Pulje 3

Pos. Hold Kampe V U T Point
1 B 1909 0 0 0 0 0
2 B1913 0 0 0 0 0
3 Esbjerg fB 0 0 0 0 0
4 FC Sønderborg 0 0 0 0 0
5 Kolding B 0 0 0 0 0
6 Oure Fodbold Akademi 0 0 0 0 0
7 Tarup-Paarup 0 0 0 0 0
8 Varde 0 0 0 0 0
9 VSK Aarhus 0 0 0 0 0
10 Aarhus Fremad 0 0 0 0 0