Menu
DS nyheder 26. juli kl. 11:56
Opstartsprogram for AS-mandskabet Overblik over træningspas og testkampe for B1909's førstehold.
DS nyheder
Point i Kolding forud for pokaldrama
DS nyheder
Ny nedtur mod KFUM - Kolding venter
DS nyheder
Optakt: Skæbnekamp mod stærke sjællændere
DS nyheder
Rødt mareridt i Rishøj

KampprogramHerre-DS • Pulje 3

August 2017

Esbjerg fB
5. aug
Kl. 14.00
Ude
Esbjerg Idrætspark

B 1909

FC Sønderborg
12. aug
Kl. 14.00
Ude
Sønderborg Stadion

B 1909

B 1909
18. aug
Kl. 18.30
Hjemme
B.1909s anlæg

B1913

B 1909
25. aug
Kl. 18.30
Hjemme
B.1909s anlæg

Oure Fodbold Akademi
September 2017

Kolding B
1. sep
Kl. 18.30
Ude
Mosevej Sportsplads

B 1909

B 1909
9. sep
Kl. 15.00
Hjemme
B.1909s anlæg

Aarhus Fremad

Tarup-Paarup
16. sep
Kl. 13.00
Ude
Home Tarup Park

B 1909

Varde
23. sep
Kl. 15.00
Ude
Sydbank Stadion

B 1909

B 1909
30. sep
Kl. 15.00
Hjemme
B.1909s anlæg

VSK Aarhus
Oktober 2017

B 1909
7. okt
Kl. 15.00
Hjemme
B.1909s anlæg

Esbjerg fB

B 1909
14. okt
Kl. 15.00
Hjemme
B.1909s anlæg

FC Sønderborg

B1913
21. okt
Kl. 13.00
Ude
Campus Road

B 1909

Oure Fodbold Akademi
28. okt
Kl. 13.00
Ude
Oure Idrætsskole

B 1909
November 2017

B 1909
4. nov
Kl. 15.00
Hjemme
B.1909s anlæg

Kolding B
Marts 2018

Aarhus Fremad
24. mar
Kl. 13.30
Ude
Kunstgræsbane Riisvangen

B 1909

B 1909
31. mar
Kl. 15.00
Hjemme
B.1909s anlæg

Tarup-Paarup
April 2018

B 1909
7. apr
Kl. 15.00
Hjemme
B.1909s anlæg

Varde

VSK Aarhus
14. apr
Kl. 15.30
Ude
Vejlby/Risskov Centret

B 1909

Esbjerg fB
21. apr
Kl. 14.00
Ude
Esbjerg Kunstgræsbane

B 1909

B 1909
28. apr
Kl. 15.00
Hjemme
B.1909s anlæg

FC Sønderborg
Maj 2018

B1913
5. maj
Kl. 15.30
Ude
Campus Road

B 1909

B 1909
12. maj
Kl. 15.00
Hjemme
B.1909s anlæg

Oure Fodbold Akademi

Kolding B
18. maj
Kl. 19.00
Ude
Mosevej Sportsplads

B 1909

B 1909
26. maj
Kl. 15.00
Hjemme
B.1909s anlæg

Aarhus Fremad
Juni 2018

Tarup-Paarup
2. jun
Kl. 13.00
Ude
Home Tarup Park

B 1909

Varde
9. jun
Kl. 15.00
Ude
Sydbank Stadion

B 1909

B 1909
16. jun
Kl. 15.30
Hjemme
B.1909s anlæg

VSK Aarhus

StillingHerre-DS • Pulje 3

Pos. Hold Kampe V U T Point
1 B 1909 0 0 0 0 0
2 B1913 0 0 0 0 0
3 Esbjerg fB 0 0 0 0 0
4 FC Sønderborg 0 0 0 0 0
5 Kolding B 0 0 0 0 0
6 Oure Fodbold Akademi 0 0 0 0 0
7 Tarup-Paarup 0 0 0 0 0
8 Varde 0 0 0 0 0
9 VSK Aarhus 0 0 0 0 0
10 Aarhus Fremad 0 0 0 0 0